Як вибрати або знайти потрібний шрифт для сайту?

Хочу поділитися досвідом в підборі шрифтів для сайту, і почну, мабуть, з самого простого інструмента.

Найпростіший інструмент в роботі з веб-шрифтами – це Fonts.google, простіше, напевно, нікуди. Вам потрібно просто вибрати потрібний шрифт і підключити його до сайту, а зручний інтерфейс допоможе визначитися з вибором. Також рекомендую скачати всю їхню колекцію для роботи з макетами сайту. Найпростіший алгоритм в роботі зі шрифтами для сайту: на стадії розробки макета потрібно вибрати один шрифт з цієї колекції, а при верстці просто його підключити. Із зручностей на цьому все, далі йдуть істотні мінуси:

Google погано працює або не працює взагалі в деяких країнах,
швидкість завантаження сторінки знизиться, так як шрифт знаходиться на сторонньому сервері,
колекція кириличних шрифтів і по суті всіх, крім латиниці, невелика.
Для підбору дійсно якісних шрифтів рекомендую Wordmark

Відмінний ресурс зі зручним інтерфейсом і крутими шрифтами. Ресурс можна використовувати як основу для роботи з веб-сайтами так і будь-якими іншими графічними завданнями. Щоб використовувати його, Вам потрібно буде трохи витратитися, але ціна там зовсім скромна і не вдарить по кишені. У будь-якому випадку, сайт багато хто використовує для натхнення, а сподобався шрифт можна знайти в інтернеті безкоштовно.

Ок, у нас тепер є два ресурси зі шрифтами. Але що робити, якщо шрифт сподобався, але не знаєш, як його знайти?

Все дуже просто! Досить зробити скрін чи фото шрифту і завантажити на сайт WhatTheFont. WTF розшифрує ваше фото або скрін і підбере найбільш схожі шрифти. Велика база дозволяє практично завжди знайти той самий шрифт.