Створення продає Інтернет-магазину. E-commerce.

В Україні з кожним роком збільшується покриття Мережі і його якість, з цим все більше підприємців переходять в e-commerce, а ті, хто тільки починає, в першу чергу замислюватися про створення сайту Інтернет-магазіна. Посмотріте самі: вже всі оператори мобільного зв’язку перейшли на 4G, що дає можливість швидко шукати потрібний товар навіть з мобільного пристрою, а в селах на зміну тарілках прийшли оптоволоконні лінії, що дозволяє не тільки шукати і купувати товар, але і відкривати бізнес прямо з області. Наприклад, зараз активно стали будуватися нові заводи, виробництва виробів з дерева та багато іншого виробництва, які ще пару років тому існували за допомогою посередників, які закуповували і перепродували товар у великих містах і столиці. Звичайно варто відзначити, що на відкриття бізнесу в області також вплинуло стрімке розвиток логістичних компаній, що, в свою чергу, дозволяє купувати і продавати з будь-якої точки країни.

З цим прогресом вся сила реклами перейшла в Інтернет, і якщо раніше без зовнішньої реклами працювало тільки сарафанне радіо, то зараз все користувачі проводять більше часу в Мережі, і, природно, реклама в Інтернеті буде найефективнішою. Скажу більше: без реклами в Інтернеті зараз неможливо розвивати бізнес, та й взагалі приводити клієнта, якщо мова йде про повну загальну середню і більшому бізнесі.

Для початку роботи з рекламою в Інтернеті потрібен сайт, де буде відображатися вся інформація про товар. По суті реклама в Інтернеті – це невеликий тизер, переглянувши який, клієнт повинен зацікавитися і клікнути для детального перегляду. Клікнувши на рекламний банер або контекстне оголошення, користувач потрапляє на сторінку з докладним описом товару, і тут дуже важливо, наскільки Ваш сайт буде зручним і інформативним для клієнта, і нехай вони служать замовлення. Для цього вам потрібен продає сайт інтернет-магазин, де Ви будете розміщувати всю свою продукцію, а клієнт зможе переглянути її, оформити замовлення і оплатити.

 

Який інтернет-магазин можна назвати продають?

Це Інтернет-магазин з сучасним UI / UX дизайном, підтримкою всіх пристроїв, широким функціоналом. Ніщо не стоїть на місці, і навіть якщо вам рік тому розробили найсучасніший сайт з колосальним бюджетом, а Ви нічого не допрацьовували, то він вже буде застарілим. Такий сайт важливо не тільки розробити, а й постійно працювати над поліпшенням не тільки дизайну, але і розширюючи функціонал. Великі компанії як мінімум раз на рік оновлюють повністю дизайн сайту, а функціонал допрацьовується щомісяця.

Отже, Ви готові оновити свій сайт або Ви тільки задалися питанням про розробку сайту?

Тут потрібно почати з підбору CMS (система управлінням сайту). Це, звичайно, якщо Ви вже розбираєтеся у всій цій кухні і у Вас є досвід. Найчастіше звичайний клієнт, якому потрібен сайт для бізнесу не задається таким питанням, а приступає до вибору професійного підрядника, який зможе скласти пропозицію для вирішення завдання клієнта.

Ми ж розпишемо варіанти для різних завдань, детально описавши, який варіант і в яких випадках може Вам підійти.

Розділимо сайти на кілька категорій щодо платформи:

 

Також велику роль в сайті грає його дизайн. Наскільки він сучасний, чи підтримує він різні пристрої, наскільки він зручний і, звичайно, дизайн повинен створювати WOW-ефект! І навіть якщо клієнт, перейшовши на Ваш сайт не замовить відразу, на що може бути багато причин (наприклад, просто передумав купувати цей товар взагалі), то він точно Вас запам’ятає і повернеться до Вас.

І так розглянемо всі ці категорії щодо дизайну, продуктивності і безпеки.

 

Інтернет-магазин на базі майданчика типу ПРОМ.

Це частково безкоштовна майданчик, що дозволяє створити простий інтернет-магазин, в якому є кілька шаблонів (дизайнів) і необхідний функціонал для відображення товару і замовлення його клієнтом. Щодо безпеки сервіс досить хороший, так як це велика площадка, що важко сказати про аналоги. Але будьте готові, що Ваші особисті дані, в тому числі клієнтська база, будуть використані цим сервісом. По суті Вашим клієнтам будуть рекомендувати Ваших конкурентів, що вже не дуже приємно, і тут Ви зможете продавати тільки жорстко демпінгуючи, а це значно позначиться на Вашому заробіток. Ще з мінусів варто звернути увагу на SEO оптимізацію цих сайтів, невелика кількість неунікальний шаблонів, які точно будуть використовувати і інші клієнти цього сервісу. І навіть якщо Ви замовите нібито унікальний дизайн сайту, що пропонує цей сервіс, то, по суті, схематично він нічим не буде відрізнятися від інших шаблонів, крім кольору.

Що в підсумку Ви отримаєте, використовуючи цей сервіс?

Такий інтернет-магазин більше підійде для малого бізнесу або невеликого виробництва в пошуках перших клієнтів для отримання першого досвіду в самостійних продажах.

Інтернет-магазин на безкоштовній CMS

Тут можна відзначити відразу великий плюс – велика кількість фахівців: новачків і розробників середнього рівня. Наприклад, на такій платформі як OpenCart можна без зусиль знайти будь-якого фахівця від контент-менеджера до програміста, що значно здешевить проект. Також з плюсів, щодо попередньої категорії майданчиків типу ПРОМ, це вже буде повністю Ваш сайт на Вашому хостингу і Вам не потрібно буде платити за додаткові фішки, такі як необмежену кількість завантажених товарів або категорій товару. Ви самі будете керувати своїм сайтом і працювати з клієнтами.

Так як це вже повноцінна платформа, Ви зможете замовити унікальний дизайн сайту, що дозволить бути значно краще Ваших конкурентів. Звичайно, є набір безкоштовних шаблонів, крадених або платних. Використовуючи шаблон, Ви автоматично заганяєте себе в певні рамки, починаючи від того фактора, що цей шаблон використовується не тільки Вами, закінчуючи специфікою Вашого товару, адже шаблонний сайт не зможе відобразити точно і зручно Вашу продукцію, так як він розрахований на велике коло товарів, наприклад, від чайників до велосипедів, щоб бути максимально універсальним. Якщо Ви вже вирішили використовувати шаблон, потрібно обов’язково його перевірити на відсутність шкідливого коду. Ви знайшли гарний шаблон в безкоштовному доступі, який на інших сайтах можна тільки придбати, значить, швидше за все, там буде присутній шкідливий код, за допомогою якого можна буде отримати доступ до Вашого сайту і всім його даними. В цілому використання безкоштовної CMS вже не дуже безпечно, оскільки вони недостатньо добре захищені від зломів і атак.

Навіть якщо Ви особливо не будете морочитися з приводу безпеки в стилі «Кому я потрібен, хто буде мене зламувати?», То такі мінуси значно гірше. Продуктивність таких платформ дуже низька, і навіть якщо після установки може здатися, що сайт працює швидко, це ні про що не говорить. Після установки на сайті може не бути завантаженого товару або може бути невелика кількість демонстраційних позицій і, що найважливіше, встановлений легкий стандартний шаблон, який оптимізований під цю платформу. Як показує досвід, саме такі гіганти як OpenCart працюють повільніше всіх. А чому гігант? Тому що безкоштовний і є вже купа доробок, але від структури ядра цієї платформи у розробників волосся загортаються і з’являється багато питань про те, як воно взагалі працює. До нас не раз зверталися клієнти з перенесенням вже великого інтернет-магазину з цієї платформи на будь-яку іншу, аби сайт просто завантажувався.

Щоб не заплутатися, давайте виділимо плюси і мінуси.

Плюси:

Мінуси:

 

Інтернет-магазин на платній CMS

Перше, на що звертають увагу самі ж розробники платних CMS – безпека таких продуктів. Звичайно, нічого ідеально захищеного не буває, але тут вже є шанс, що Вас точно не зламає якийсь школяр. Продуктивність інтернет-магазину на платній платформі буде в рази вище, а структура буде як мінімум продумана логічна.

Тут ми можемо привести в приклад кількох лідерів і трохи порівняти їх:

Такий порядок обумовлений вартістю розробки проекту. Як не дивно, вартість CMS дуже впливає на розробку проекту в цілому. І це не через жадібність студій або розробників, а через невеликої кількості фахівців, які працюють з цими CMS, ну і складність розробки тут вище. Наприклад, верстка найпростіша на Simpla, а найбільш витратна за часом на Magenta. У той же час на розробку модуля для 1CBitrix піде більше часу, ніж на Magenta.

Купуючи CMS, варто звернути увагу на кілька моментів:

І тут начебто все ідеально, є готові коробкові CMS, можна придбати додаткові модулі або замовити, і в цілому проект готовий. Але немає! Є завдання, з якими навіть платні CMS не впораються. Таке рішення потрібно реалізовувати на чистому framework.

 

Інтернет-магазин на Framework.

Framework – це чиста структура, каркас програмного забезпечення дозволяє розробляти нестандартні рішення, об’єднуючи окремі компоненти великого програмного проекту.

Наприклад, Ви хочете продавати продукцію з Ebay, Amazon, Taobao і інших іноземних майданчиків. На таких майданчиках розміщені мільйони товарів різної продукції з описом на іноземних мовах. І тут звичайної коробкової CMS буде недостатньо, так як Ви фізично не зможете додавати всі товари з цих майданчиків і стежити за їх оновленням, навіть якщо у Вас буде команда з тисячі чоловік. Кожна з такого майданчика надає API, за допомогою якого можна імпортувати товари на Ваш сайт в реальному часі, і клієнт зможе замовити актуальний товар з конвертацією валюти та Вашої націнкою. Вам достатньо буде обробляти замовлення і викуповувати товар з майданчиків. А що ж робити з перекладом опису продукції? І тут теж є API від Google або Bing які якось, але переводять більш-менш доступною мовою опису продукції. Такий бізнес зараз тільки набирає обертів в Інтернеті, а світові торговельні майданчики з задоволенням надають API і розширюють функціонал, що дозволяє допрацьовувати Ваш сайт новими зручними функціями.

У Вас є ідея – у нас є рішення!

З вище описано ясно, що без правильного технічного завдання не вийде розробити продає інтернет-магазин. Навіть якщо він буде сучасний по дизайну, в ньому може не вистачати потрібного функціоналу, і бізнес просто не буде працювати.

Від вище написаної літератури Вас позбавить хороший підрядник, якого достатньо буде викласти Вашу ідею і описати всі процеси того, як Ви бачите роботу Вашого бізнесу. Після чого підрядник зможе скласти правильне технічне завдання, в якому буде описаний весь функціонал, витрати по часу і бюджет проекту.

Не соромтеся говорити підряднику про Ваших фінансових можливостях. Кожен підприємець повинен скласти або ж замовити бізнес-план проекту. Якісний бізнес-план зможе показати і скільки може коштувати сам сайт, і витрати на Інтернет-рекламу. Може бути так, що у студії, яка Вам подобається, вартість на розробку сайту буде вище, ніж Ви розраховували в бізнес-плані. Тут все просто, як і в будь-якому іншому бізнесі: є студії які завищують ціну на проект за рахунок свого багатого портфоліо і їм просто не цікаві проекти, які не готові переплатити, а є студії, які працюють в середньому сегменті, розраховуючи реальну вартість проекту щодо витрат робочої сили. Звичайно є ще, ті, які занижують вартість проекту, аби отримати замовлення, і тут потрібно розуміти, яка якість надання послуги буде в підсумку: від зірваних термінів і неякісного функціоналу до злизаного дизайну у Ваших конкурентів.

Незважаючи на наше багате портфоліо і професіоналізм, ми ніколи не задираємо ніс і готові зробити пропозицію для Вас прямо зараз, спробуйте – заповнити бриф.